مقالات

ویژگی‌های یک دریل شارژی حرفه‌ای

دریل شارژی یا به عبارت دیگر پیچ گوشتی شارژی در چند سال اخیر به دلیل استفاده آسان و بدون نیاز به انرژی برق و قدرت، انتخاب بسیاری از افراد بوده است. دریل‌های شارژی با توجه به نوع کاربرد و عملکردی که دارند به دو دسته دریل شارژی خانگی یا معمولی و دریل شارژی حرفه‌ای تقسیم می‌شوند. دریل‌های شارژی معمولی نقطه مقابل دریل‌های شارژی حرفه‌ای هستند. امروزه دریل شارژی از جمله دریل شارژی حرفه‌ای به عنوان پرکاربردترین ابزار برقی شناخته می‌شود؛ از همین رو یک خانه یا کارگاه را بدون دریل شارژی نمی‌توان تصور کرد. از دریل شارژی در انواع مشاغل و صنعت همچون نجاری، مبل سازی، کابینت سازی، تاسیسات خانگی، ساختمانی و… استفاده می‌شود. دریل شارژی حرفه‌ای در باز و بسته کردن پیچ و سوراخ کردن سطح چوبی، گچی، سیمانی و …کاربرد دارد؛ همچنین بد نیست بدانید که در کارهای صنعتی و ساختمانی که حجم کار بالاست از دریل‌های شارژی حرفه‌ای استفاده می‌شود تا سرعت و کیفیت کار افزایش پیدا کند.

دریل شارژی حرفه‌ای چیست؟

دریل‌های شارژی که با پیچگوشتی شارژی هم شناخته می شوند بر اساس نوع کار و کاربردی که دارند به دو دسته دریل شارژی خانگی یا معمولی و دریل شارژی حرفه‌ای تقسیم بندی می‌شوند. دریل شارژی، به دریل‌های بدون سیم گفته می‌شود که با نیروی باتری کار می‌کنند و نیازی به منبع برق ندارند. طبیعتا استفاده از این دریل ها در شرایطی که دسترسی به برق محدود است، بهترین گزینه است. از دریل‌ها برای باز و بسته کردن انواع پیچ و سوراخ کردن سنگ، آجر، بتن، چوب و…استفاده می‌شود. در ساختار این دریل ها از لامپ های کوچک LED استفاده شده. وجود این لامپ ها موجب روشنایی در هنگام سوراخکاری و در نهایت افزایش دقت کاربر نیز می شود.

 

دریل شارژی حرفه ای

ویژگی بهترین دریل شارژی حرفه‌ای

دریل های شارژی دارای ویژگی هایی هستند که در کاربرد آنها تاثیر بسزایی می گذارد. شناخت و آشنایی با این ویژگی ها در خرید بصرفه و عالی این ابزار به شما کمک خواهد کرد. از مشخصات دریل شارژی حرفه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

🔲نوع موتور و سرعت دریل شارژی حرفه‌ای

نوع موتور استفاده شده در دریل و میزان سرعت آن اصلی‌ترین چیزی که در دریل شارژی حرفه‌ای اهمیت دارد. قدرت و سرعت دریل شارژی حرفه‌ای به مراتب بیشتر از دریل شارژی خانگی است. در حال حاضر از موتورهای نوع بدون ذغال یا براشلس برای موتور دریل شارژی حرفه‌ای استفاده می‌شود چون این موتورها استهلاک پایینی دارند و هنگامی که دریل در حالت کار است دیرتر داغ می‌شود. امروزه بیشتر برندهای مطرح مثل برند باس و رونیکس برای دریل‌های شارژی خود از موتور براشلس استفاده می‌کنند؛ زیرا کارکرد قوی تر و طول عمر بیشتری دارند‌. برای اینکه دریل شارژی حرفه‌ای بتواند سطوح را سوراخ کند باید سرعت آن حدود دو هزار دور در دقیقه داشته باشد. پس دقت در انتخاب نوع موتور دریل شارژی روی سرعت آن هم نیز تاثیر گذار است.

🔲 قابلیت سوراخ کاری چکشی در دریل شارژی حرفه‌ای

توانایی و امکان سوراخ کاری چکشی یا ضربه‌ای از مشخصه‌ای بسیار مهم دریل شارژی حرفه‌ای محسوب می‌شود که این مشخصه باعث می‌شود دریل از هر سطحی عبور کند. اگر می‌خواهید پیچ گوشتی دریل شارژی با امکان سوراخ کاری چکشی خریداری کنید به بدنه دستگاه دقت کنید چون روی آن نوشته شده است. یا به دفترچه خرید مراجعه کنید تا بتوانید دریلی که متناسب با کارتان است را تهیه کنید.

دریل شارژی چکشی

 

🔲 امکان تنظیم گشتاور و میزان سرعت

یکی از مواردی که هنگام خرید دریل شارژی حرفه‌ای باید دقت کنید، این است که این نوع دریل‌ها از سرعت و گشتاور بسیار بالایی برخوردار هستند؛ به همین علت کلیدهایی روی دستگاه ایجاد شده است که می‌توانید در زمان استفاده از دستگاه سرعت و گشتاور را به طور دلخواه تنظیم کنید‌ و به صورت ثابت نگه دارید؛ همچنین روی برخی از پیچ گوشتی شارژی یک کلید دو حالته قرار داده شده است که می‌تواند سرعت را بین بیشترین و کمترین تنظیم کند.

دریل شارژی حرفه ای

 

🔲 نوع سه نظام در دریل‌های شارژی حرفه‌ای

در دریل شارژی حرفه‌ای سه نظام موجود است که دو شکل آن فلزی و دیگری پلاستیکی ساخته می‌شود. نوع فلزی با وجود آن که وزن سنگینی دارد در عوض از قدرت و استحکام بالایی برخوردار است. در قسمت بالایی سه نظام، ترکمتر جاسازی شده است که گشتاور دریل را بین ۱۸ تا ۲۱حالت تنظیم می‌کند تا دستگاه از صدمه و آسیب ناشی از فشار بیش از حد کار در امان بماند.

🔲 ولتاژ و ظرفیت باتری پیچگوشتی شارژی

یکی دیگر از فاکتورهایی که در هنگام انتخاب دریل شارژی حرفه‌ای مهم تلقی می‌شود این است که هر چه ولتاژ دریل شارژی افزایش پیدا کند، به همان اندازه قدرت و توان آن دستگاه نیز زیاد می‌شود. پس باتری در این دستگاه ها از نقش مهمی برخوردار است. باتری 18 ولتی، 20 ولتی و بالاتر برای فعالسازی پیچگوشتی شارژی نیاز است چون ماندگاری بالایی دارد و کمتر نیاز به شارژی مجدد دارد.

دریل شارژی حرفه‌ای چه مزایایی دارد؟

دریل شارژی حرفه‌ای با توجه به کارکردهایی که دارد مزایایی نیز دارد که عبارتند از:

✅ به منبع برق و الکترونیک نیازی ندارند.

✅ از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند.

✅ وزن پایینی داشته و می‌توان در همه جا حمل کرد.

✅ این نوع دریل‌ها به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند.

✅ ترکمتر این نوع دریل‌ها بین ۱۸ تا ۲۱ حالت تنظیم می‌شود.

✅ به سیم نیاز ندارند و نیروی خود را از طریق باتری تامین می‌کنند.

✅ قدرت و توان بالایی برای سوراخ کردن انواع سطوح و باز کردن انواع پیچ دارند.

✅ به لامپ‌های ال ای دی مجهز هستند تا بتوانند محل سوراخکاری را روشن کنند.

✅ دارای چراغی تحت عنوان نشانگر هستند که میزان شارژ دستگاه را نشان می‌دهد.

✅ از آنجا که سبک هستند خوش دست بوده و به آسانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

✅ قسمت دریل‌های شارژی حرفه‌ای به کیفیت، تجهیزات، ولتاژ و نوع باتری بستگی دارد.

✅ از باتری‌هایی با ظرفیت بالا در این دستگاه‌ها استفاده شده است تا دیرتر نیاز به شارژ دوباره داشته باشند.

✅ دریل شارژی باعث می‌شود نیازی به سیم‌های بلند و دست و پا گیر نداشته باشید و از ایمنی بیشتری برخوردار باشید.

ویژگی دریل شارژی

 

در هنگام خرید دریل شارژی حرفه‌ای به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکاتی وجود دارد که قبل از خرید دریل شارژی باید به آن توجه کنید که عبارتند از:

  • به برند تولید کننده و قیمت نیز توجه کنید.
  • دقت کنید که دارای امکانات و لوازم جانبی مثل باتری اضافه، دسته کمکی، خط کش تنظیم و… باشد.
  • توجه داشته باشید که دارای ضمانت نامه باشد و در صورت خرابی خدمات پس از فروش هم داشته باشد.
  • به شکل و وزن دستگاه نیز توجه کنید چون هر چقدر سبک‌تر باشد بهتر و آسان‌تر می‌توانید از آن استفاده کنید.
  • دستگاهی را انتخاب کنید که خوش دست باشد یعنی به راحتی در دست جا بگیرد و بتوانید طولانی مدت از آن استفاده کنید.
  • دقت کنید دریلی را انتخاب کنید که ولتاژ بالایی داشته باشد چون هر چه قدر ولتاژ بالا باشد به مراتب قدرت و توان آن نیز بالا است.
  • مشخص کنید که برای چه کاری این دستگاه را نیاز دارید. به فروشنده بگویید که برای کار سبک می‌خواهید یا کارهای سنگین تا طبق خواسته شما دستگاه را فراهم کند.

سخن پایانی

به طور کلی می‌توان گفت دریل شارژی حرفه‌ای برای کارهایی که نیاز به مهارت زیاد و حرفه‌ای دارند طراحی و ساخته شده است. این دریل‌ها در صنعت بسیار کاربرد دارند به طوری که اکنون در بیشتر خانه‌ها نیز از این دستگاه برای سوراخ کردن انواع سطوح و باز و بسته کردن پیچ استفاده می‌شود. در دریل شارژی حرفه‌ای از باتری‌هایی استفاده می‌شود که می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن دستگاه را شارژ کند. این نوع دریل‌ها بسیار خوش دست بوده و به راحتی در دست جای می‌گیرند؛ از همین رو می‌توانید برای مدت زیاد به ویژه در سطوح مرتفع استفاده کرد.

شما را با دریل شارژی حرفه‌ای، کاربردها، مزایا، ویژگی‌ها و نکات خرید آن آشنا کردیم؛ اگر سوال، پیشنهاد یا نظری درباره دریل شارژی حرفه‌ای دارید یا سابقه خرید این دستگاه را دارید آن را با ما درمیان بگذارید تا کاربران از آن بهره‌مند شوند. همچنین ابزار کمپانی کیت دریل شارژی مستر تولز را در اختیار شما قرار داده تا با اطمینان خاطر یک خرید عالی و بصرفه داشته باشید.

برای مشاهده قیمت انواع دریل شارژی حرفه ای به فروشگاه ابزار کمپانی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *